Bez peněz je člověk ztracen


Lidé co chvíli za něco utrácejí. Buď proto, že dotyčnou věc nebo službu potřebují, nebo proto, že po dotyčném zboží nebo službě z nějakého důvodu touží. Zkrátka a dobře jsme zvyklí na to, že si to, co potřebujeme, kupujeme. A dokud máme peníze, funguje to přímo skvěle.

Jenomže co když peníze dojdou? Co když jednoho dne zjistíme, že bychom potřebovali ještě něco, jenže už bychom za to neměli čím zaplatit?

V tu chvíli máme na výběr vlastně jen ze dvou řešení. Buď se toho, na co nemáme, navzdory své touze zřekneme, oželíme to či si to pořídíme až někdy jindy, až na to zase budeme mít, nebo si na to půjčíme.

ležící mince

Rozhodnutí tu záleží na nás. Vždy jsme to my, kdo musí zvážit, zda je lepší něco postrádat, nebo se kvůli tomu zadlužit. Ani jedno z těchto řešení totiž není univerzálně správné a ani jedno nemůžeme automaticky považovat za chybu. Jsou totiž věci, za které se musí zaplatit i za cenu nadělání dluhů, a jsou tu i věci jiné, které je lepší nemít, než si kvůli nim půjčovat.

A co když se rozhodneme pro půjčku? Co si počít pak?

Pak je třeba prohlédnout si nabídky, jež na finančním trhu zrovna jsou, prostudovat si je, rozhodnout se pro tu co možná nejlepší, zhodnotit naši schopnost se s ní se ctí vypořádat a oslovit jejího poskytovatele. V nejlepším případě to tu vyjde a my získáme finanční pomoc, která nám prospěje.

britské libry

A co když nás odmítnou, protože nás nebudou mít za dostatečně atraktivní žadatele? Máme-li nemovitost, kterou by bylo možné dát do zástavy, může se stát naším zachráncem nebankovní americká hypotéka. Tu je totiž možné získat daleko snáze než nějaké bankovní půjčky, a proto právě o ni žádají často ti, kdo nejsou dokonalí. Protože tu poskytovatel může nad lecčím přimhouřit oko. A kdekdo tu tak dostane peníze k dispozici, i kdyby u jiné finanční instituce neměl šanci.

A proč byste to tu nezkusili i vy?

Doporučené články