Auta jsou pro naše lidi už dávno samozřejmost. Auta má spousta z nás. A i když to nejsou právě laciné věci, kupujeme si je pořád dál. A pak s nimi jezdíme. Nebo taky stojíme v kolonách. A i když už nějaké auto máme, koupíme si pak třeba ještě další, pod vlivem reklamy, která nás pořád přesvědčuje, že musíme mít něco lepšího. A ať je to třeba nebo ne, sedneme často na lep a starého auta se zbavíme výměnou za nové. A zase jezdíme nebo stojíme v kolonách.

Automobilový průmysl si chce vydělat, a tak zkrátka přichází pořád s něčím novým. Někdy s přelomovými změnami, ale většinou jenom s maličkostmi a hloupostmi, které se pak reklamně nafouknou, aby se lidi přesvědčili a další exponát z oboru auto moto si koupili. A lidi si to kupují. Pomalu jako blázni.

auto veterán

A pak jsme svědky toho, co dobře známe. Čím víc je podobných vozidel, tím hůř se parkuje, hlavně ve městech, kde není dost místa. A taky se pak čím dál tím hůř jezdí v ucpaných ulicích, pořád horší je to na silnicích a dálnicích. A taky se pořád víc bourá a škody jsou pořád větší a větší. A zase se platí, ošetřuje a třeba taky umírá. Kdyby se aspoň taková auta využívala smysluplně! Jenže to ne. Lidi už je nepoužívají jenom proto, aby v nich jezdili jenom daleko, kam se jinak nedostanou, lidi je nepoužívají jenom když potřebují odvézt něco, co by jinak nepobrali. V autech se jezdí i jenom na malé nákupy, do sousední ulice a tak.

ford musta

Je to zbytečné, ale lidi zpohodlněli a dělají to, i když tím jenom komplikují už i tak komplikovanou situaci v silničním provozu. A bude asi pořád hůř. Dokud nezchudneme, asi si auta kupovat nepřestaneme. Snad leda až dojde ropa a všechno auto moto se odstaví jako už nepoužitelné. Ale do té doby se změny nedočkáme. A asi marně tu poprosím lidi, aby dostali rozum a kupovali si auta jen když je vážně potřebují.