Šikovné ručičky


Šikovné ručičky

Řada z nás si ve svém volném čase ráda maluje či vyrábí různé výrobky z rozličných materiálů. Ruční výroba je velmi oblíbenou kratochvílí, a to nejen u seniorů a starších lidí. I mladí rádi popustí uzdu své umělecké fantazii a vyrobí si krásný doplněk do interiéru nebo výrobek věnují svým nejbližším. Můžeme vybírat z opravdu pestré palety materiálů. Od keramické hlíny, umělých hmot jako je fimo, přes kamínky, kov plasty či pedik https://www.lepaso.cz/Pedik-c3_29_2.htm.

kos

Materiály

Keramika je asi klasikou. Určitě mnoho z nás pamatuje na školní léta, kde se s radostí chodilo do kroužku keramiky. Modelovaly se zde různé postavičky, sošky nebo se točily hrníčky na hrnčířském kruhu. Chtělo to trochu zručnosti, ale výsledky stály za to. Jakousi modernější keramikou by se dala nazvat modelovací hmota fimo. Jedná se o polymerovou hmotu, která svou konzistencí připomíná tradiční dětskou modelínu. Je oblíbená na výrobu různých šperků a dekorací. Často se z ní vyrábí různé barevné a veselé náušnice, korálky nebo přívěšky. Lze s ním ozdobit i například dětský příbor. Pro rukodělnou výrobu se výborně hodí i různé kamínky či jiné přírodní materiály.

vyroba

Můžeme je lepit, kreslit na ně či je jiným vhodným způsobem dekorovat. Oblíbené je drátkování, které ovšem vyžaduje už trochu zručnosti a zkušenosti. Velice populární je v dnešní době také výroba mýdel. Není to příliš těžké a výsledky jsou voňavé a navíc praktické. Můžeme využít i jako milý dárek pro naše přátele. Pokud chcete zkusit nějakou zajímavější, ale lehce těžší práci, pak vás jistě zaujme výroba z pediku. Je to přírodní materiál, jinak také zvaný ratan. Můžeme z něj vyrobit různé dekorační předměty, koše a košíky. Práce s ním vyžaduje určitou zručnost, ale při práci s ním si výborně vyčistíte hlavu od všech starostí a jako bonus si vyrobíte něco hezkého a praktického do své domácnosti.

Doporučené články