Slyšeli jste někdy o Xbox ovladači, který je určen pro zdravotně postižené? Pokud ne, pak jste na správné adrese. Tento ovladač by měl být uveden na trhu do konce tohoto roku. Jeho výhoda je v tom, že se dá přizpůsobit a ještě navíc dokáže podporovat spektrum potřeb lidí, kteří trpí zdravotním postižením. Díky tomuto Xbox ovladači budou mít přístup k videohrám. Cena jednoho zařízení by měla být okolo 2150,- a prodávat by se měl po celém světě a to pomocí digitálních obchodů společnosti Microsoft.
vrásčitá ruka.jpg
I samotní výrobci tvrdí, že tento Xbox ovladač představuje špičkový design. Bohužel ale ovladač není přístupný pro hráče, kteří mají omezenou stabilitu. Tito uživatelé totiž potřebují vlastní řešení, která mohou stát hromadu peněž a kromě toho také vyžadují velkou spoustu odborných znalostí. Často na to, aby je získali, se musí obracet na neziskové organizace, kde jsou zapsáni na seznam čekatelů, který může být velmi dlouhý.
ovladač her.jpg
Výrobci chtěli alespoň z malé části vyřešit všechny problémy, a proto vytvořili adaptivní a i cenově dostupný ovladač. Ten je vybaven dvěma velkými tlačítky, které se nachází v horní části a lze je ovládat jak rukama, nohama nebo lokty. Je navržen tak, aby mohl být umístěn na klíně hráče, na stole či podlaze, což umožňuje velkou řadu ovládání.
nohy invalidy.jpg
Tím nejhlavnějším rysem je taková menší řada tří půlmilimetrových portů, které se nachází na zadní části. Představují všechny vstupy a tlačítka z běžného ovladače. Portů je celkově 19 a hráči k nim mohou připojit celou řadu doplňkových zařízení, jako jsou například pedály, dotykové snímače nebo další doplňky. Tyto doplňky jsou také v prodeji a to prostřednictvím společnosti Microsoft. Díky doplňkům může být ovládání ještě mnohem snadnější, protože hráči používají speciální aplikaci, která je určena pro konfiguraci ovladače a tím je umožněno přepínat mezi třemi profily pomocí tlačítka, které se nachází na čelní straně ovladače. Zařízení je navíc bezdrátové a je napájeno interní baterií prostřednictvím USB-C.