Těžba Monero je svým způsobem zajímavá


Když se budeme bavit o prvních kryptoměnách, které se pomalu probojovávaly na přední příčky, tak musíme zmínit, že prošly pěknou řádku let bez většího povšimnutí. Mnozí jim nevěřili a někteří je brali jako odměnu za přečtenou reklamu nebo splněný úkol ve hře. To co se stalo během pár let, snad nikdo netušil. Ovšem na druhou stranu udělal například Bitcoin nejen cestu slávy sám pro sebe, ale otevřel možnosti i jiným kryptoměnám.
Kryptoměna Koncepce
Ty získaly ihned pozornost mnohých, kdo si nemohl zakoupit příliš drahé těžební stroje. Mezi jednu takovou měnu patřila BitMonero, její vznik byl roku 2014, ale později se upravil název na krácené Monero a pod tímto označením se s ním setkáváme dodnes. Na burzách je možné vidět zkratku XMR, která tuto měnu oficiálně prezentuje. Je decentralizovaná a anonymní, což v praxi znamená, že ji nelze nijak kontrolovat ani spravovat nějakou institucí nebo vládou. Je open source a založena na protokolu CryptoNote. Díky tomuto protokolu ji nelze těžit na ASIC zařízení a tím také není tak zajímavá pro velké těžařské farmy. Návod nám v podstatě poradí, jak si hravě s těžbou poradit.
Trh Digitální
Jak začít s těžbou?

  • V první řadě bude naprosto ideální si na příslušné kalkulačce spočítat, zdali vůbec je reálný výdělek nebo co pro to musíme udělat, aby relativně byl.
  • Monero se dá těžit díky osobnímu počítači a svazky výkonnostních grafických karet. Tento těžební stroj se nazývá rig a snadno si ho podle návodu sestavíme sami.

Zlatá Kryptoměna

  • Bude třeba si založit virtuální peněženku, která bude pro kryptoměnu domovem, i když pouze přechodným, pokud se rozhodneme s ní obchodovat.
  • Bude lepší pouvažovat o mining poolu – dnes sólo těžba je běh na dlouhou trať, takto svoje výpočty odevzdáváme společně s ostatními a díky tomu je daleko větší šance na nalezení bloku a získání odměny. Podle toho jakým podílem jsme přispěli na výpočetním výkonu, tak také budeme odměněni.

Doporučené články