Pokud se cítíte dostatečně motivováni k produktivnímu způsobu života zkombinovaného s běžnými směnami ve Vašem zaměstnání, či Vám i při studiu zbývá dostatek prostředků k vykonávání jiných aktivit, ale zatím jste nekápli na tu ideální věc, do níž byste svůj čas investovali, možná je pravá chvíle s tím něco udělat. Co tedy můžete činit, když zrovna není Váš pracovní to-do list zaplněn body?

čte knihu

Studium: Pokud stojíte o stále rostoucí kariéru, úspěšnou budoucnost a výborné výsledky, nejlépe vložíte své drahocenné minuty do opakování si již známých látek, snahy o pobrání nové či dokonce začátek s novou sférou, ve které se dosud neorientuje. Ať už si vezmete do parády nemateřský jazyk, geografickou orientaci, matematickofyzikální způsobilost pracovat s čísly či naprosto odlišný cíl, nikdy nezapomínejte, že bez námahy se k vysněnému efektu nedopracujete. Ze začátku se Vám možná bude zdát celý proces složitý a budete mít tendenci jej vzdávat, nicméně pokud budete schopni zvládnout nátlak nervů a vyrovnat se s náročnějším startem, kdy ne vždy ihned získáte plný počet bodů a vše se Vám uloží do paměti, pak si poradíte i s dalším průběhem.

Věnujte se rodině: Ne každý si cení přítomnosti svých blízkých. Teprve až teplo rodinného krbu vyhasne, uvědomí si daná osoba, že vlastně několik dlouhých let zanedbávala své nejbližší pro práci, vzdělávání se a romantickou stránku života. Važte si tedy všech chvil, které můžete věnovat lidem kolem Vás, jež vždy stáli po Vašem boku. Vytáhněte je někam do přírody, jděte do restaurace a objednejte si výborný pokrm k příjemnému posezení, nebo naplánujte nějakou akci, ať už se třeba jedná jen o stolní hru pro všechny účastníky.

jízda na kole

Nevynechávejte své zájmy: Ke štěstí člověku obvykle stačí málo, někdo si však svou existenci nedovede představit bez pravidelnému provádění svých koníčků. Jestliže i Vy máte od dětství či úplně čerstvě specifickou oblíbenou volnočasovou aktivitu, dedikujte jí nyní větší procento dne.