Vhodný způsob bydlení


Našetřit si na vlastní bydlení je pro většinu lidí u nás prakticky nemožné a hypotéky u banky už také nejsou tak výhodné, jako tomu bývalo ještě nedávno.

Vhodný způsob bydlení

Je sice pravdou, že ne všichni touží po vlastním bydlení, ale lidé, kteří ovládají alespoň základní počty, si umí dobře spočítat, že koupě vlastního bydlení se vyplatí více než žít v podnájmu. Do jisté míry to platí i dnes, ale už ani zdaleka ne tolik. Cena bytů totiž během posledních deseti let strmě narostla a na nějaké snižování to zatím nevypadá. Pravděpodobně se i naše země brzy připojí k dalším, kde je normální bydlet v podnájmu a vlastní bydlení mají pouze ty nejvyšší vrstvy.

Domek za pěkné peníze

Sice to tak vypadá, ale není potřeba stále házet flintu do žita. Kdo chce bydlet ve svém, stále může. A to i když se nejedná o milionáře. Musí se však smířit s tím, že za rozumnou cenu si nesežene v normální lokalitě byt ani domek. Proto je potřeba to zkusit trochu jinak, alternativně a vhodnou alternativou je kupříkladu moderní mobilheim.

Nejedná se o nic extra, to je potřeba zdůraznit hned na začátku, ale ten, kdo potřebuje něco vlastního a zároveň cenově dostupného, si nemůže moc vybírat. Na druhou stranu ale nejde ani o žádnou maringotku, která by sloužila maximálně k přespání. Skutečně je to plnohodnotné bydlení, které poskytuje teplo i pocit bezpečí. Dá se používat po celý rok a je možné na něm provádět i různý přístavby, třeba v podobě terasy. Některé modely se navíc dají spojit a vytvořit tak jeden celek, což je také podstatná výhoda. Za tyhle peníze se dnes nic solidnější asi sehnat nedá.

Domořadí

Navíc je tu i další nemalé plus, a sice absence nutnosti řešit nové bydlení s úřady. Každý, kdo si chtěl někdy postavit, byť i jen malou garáž, moc dobře ví, že jednání s úředníky může být mnohdy nekonečné. V případě mobilheimu to ale neplatí, jelikož se v podstatě nedá mluvit o stavbě. A jelikož je složité tento druh bydlení nějak zařadit, stačí dnes pouze ohlásit jeho přítomnost na stavebním úřadě. A to je vše.

Doporučené články