Maturitní ples


Maturitní ples

Jak to vypadá na takovém maturitním plese? Mnozí studenti a maturanti si myslí, že jde jen o trapnou společenskou přehlídku, určenou především rodičům a učitelům. A sami se pak spíše těší na pořádnou afterparty, která obvykle po plese následuje a která obvykle končí až s první ranní tramvají. Ovšem maturitní ples je událostí jedinečnou a snad pro každého absolventa i událostí nezapomenutelnou.

tanec

Maturanti v hlavní roli

Obvykle se po zahájení začíná nástupem maturantů. Pánové jsou oblečení v obleku a s kravatou nebo motýlkem. Některé studenty oblečení tak promění, že je spolužáci jen těžko poznávají. Dívky mají na sobě překrásné plesové šaty, obvykle dlouhé a velice zdobné. V této slavností chvíli obdrží maturanti šerpu od svého třídního učitele. A právě třídním učitelům či učitelkám by měl patřit i první tanec s maturanty. Takže je určitě vhodné oprášit své znalosti z tanečních, případně se naučit alespoň základnímu kroku do tanců waltz, blues a cha-cha-cha. Tyto tance se obvykle pro tanec s učiteli volí. Pak následuje tanec s rodiči a prarodiči. Při této příležitosti se bude se jistě hodit také tanec polka a valčík.

oblek

A teď obvykle následuje ta zábavnější a oblíbenější část plesu. Mnohé třídy si připraví jakési maturitní vystoupení. Obvykle studenti vymyslí nějakou vtipnou choreografii, samozřejmě s patřičnými kostýmy, na známou melodii z filmu nebo televize.

A zlatým hřebem obvykle bývá házení peněz do připravených plachet. Čím větší a zdobnější plachta, tím lépe. Každá třída si připraví svou. Za zvuků několika písniček, obvykle skladby „Money, money, money“ od skupiny Abba, rodiče a hosté hází mince maturantům do připravených plachet. Protože některé penízky skončí i na parketě, je dobré být vybaven ještě koštětem a smetáčkem, aby žádná mince neskončila u vedlejší třídy.

Doporučené články