Každá žena, která chce být a chce se cítit krásná, dbá na svůj zevnějšek. Dává si záležet na své pleti, na upravených vlasech, na krásném oblečení. Důležitou součástí upravené ženy anebo i muže jsou také nehty. Často si ve společnosti s někým podáváme ruku a je tedy důležité, abychom měli upravené nehty. Protože pokud budete skvěle oblečení a podáte někomu ruku s neupravenými nebo dokonce špinavými nehty, určitě nezanecháte dojem čistotného a upraveného člověka.
laky na nehty
Péče o nehty, aby vždy vypadaly upraveně, není zas tak složitá. Základem všeho krásného je zdraví a u nehtů tomu není jinak. I krásné nehty jsou ty, které jsou zdravé. Pečujte o své ruce, dělejte si pravidelné zábaly rukou nebo bylinkové koupele. Ruce si také pravidelně mažte kvalitním krémem zvláště v zimním období, kdy má kůže na rukou a kolem nehtů větší sklony k vysychání a někdy dokonce až k praskání. Každý večer ošetřete nehtové lůžko speciálním balzámem, který vyživuje nejen kůži kolem nehtů, ale i nehty samotné. Nehtovou kůžičku nikdy nezastřihujte, vhodně vám ruce a nehty ošetří manikérka, kterou byste měli pravidelně navštěvovat.
upravené nehty
Při lakování nehtů použijte vždy podkladovou bázi, která by měla být velmi kvalitní. Na kvalitě podkladové báze záleží, jak moc může následný barevný lak nehty poškodit či nikoliv. Po důkladném uschnutí podkladové báze můžete použít lak na nehty podle vašeho vkusu nebo posledních módních trendů. Při odlakování na tamponek s odlakovačem nikdy příliš netlačte, lak z nehtů stírejte opatrně. Pokud nejde lak dobře odlakovat, je dobré namočit ruce na deset minut do teplé vody a až poté použít odlakovač. Po odlakování starého laku z nehtů je ošetřete balzámem a nechte odpočinout alespoň několik hodin. Odlakovač vysušuje pokožku, namazání nehtového lůžka a nehtů je tedy nezbytné.
Nehty také pravidelně pilujte. Střihání nehtů se příliš nedoporučuje. Mnohem lepší je jejich pravidelné pilování skleněným nebo papírovým pilníkem. Kovový pilník nehty zbytečně třepí. Po každém zapilování je vhodné ošetřit nehty zpevňujícím lakem, který jim dodá potřebnou pevnost a sílu.