Dieta, která spaluje tuky


Mezi lidmi koluje snad tisíc různých diet a omezení ve stravování. Je pravdou, že při některých i výživoví poradci zavřou oči a v podstatě jim dají zelenou, že tolik neuškodí našemu tělu. To ovšem neplatí při drastickém hladovění, které by mohlo vést nejen k jo-jo efektu, ale zároveň k velmi závažným zdravotním problémům. Tady se rozhodně rozsvítí červená stopka. Ovšem revoluční hubnutí přináší ketonová dieta, která nachází stále více svých příznivců, ale i uživatelů, na kterých jsou skutečně viditelné znaky, že dieta funguje správným směrem. Pracuje na principu ketózy, což mnohému sice moc neřekne, ale v podstatě je to velmi jednoduchý a logický krok. Navíc při dodržení dietních podmínek díky ketóze, nepřicházíme o svaly, ale o tuk, který je právě potřeba odstranit.

stání na váze

Co je to ta ketóza?

Abychom jen něco nenakousli a pořádně nedokončili. Pro mnohé je skutečně ketóza neznámý pojem, tak je třeba se na ni podívat z blízka. Jedná se o specifický stav, kdy si tělo začíná samo vytvářet ketolátky a k tomu jednoduše použije uložený tuk. Toho, když se zbavíme, tak rozhodně nebudeme litovat, protože se to příznivě ukáže na osobní váze. Když tělu nedáme sacharidy, tak mu skutečně nic jiného nezbude, než si vzít z vlastní spíže něco, co podpoří jeho vitalitu a dodá energii. Jak je již patrné, tak dieta bude spočívat v tom, že omezíme sacharidy, ale pro změnu navýšíme bílkovinná jídla a zeleninu. A teď bychom nutně potřebovali radu, co si tedy máme uvařit, aby to bylo správně.

děvče a zelenina

Jídlo do pěti minut

Můžeme studovat kalorické hodnoty surovin a vařit co nejšetrněji co to jen půjde, ale na druhou stranu se nám to vůbec nemusí dařit. Má to vůbec smysl? Ano má a pro začátek nám mohou pomoci připravené balíčky hotových jídel, které jsou naprosto vyvážené a dokonce připravené ke konzumaci během pěti minut, což je naprosto skvělé. Také by se měla dodržovat určitá doba od jejich konzumace, čímž si správně rozložíme potravu na celý den. Přirozeně nesmíme podcenit ani pitný režim, který je součástí našeho života a měl by se dodržovat i bez držení diet. A když přidáme menší procházku, tak to bude úplně balzám nejen pro tělo, ale i pro duši.

Doporučené články