Jakých zásad se držet při péči o vaši pleť?


Procesu péči o pleť se také říká skin care. Zahrnuje https://cs.wikipedia.org/wiki/Ra%25C5%25BEba péči nejen o pleť na obličeji, ale také o uši, krk a dekolt. Měli bychom se jí věnovat denně, respektive dokonce dvakrát denně, ráno a večer. A při té bychom se měli držet několika důležitých zásad, díky kterým dosáhneme toho, že naše péče bude maximálně efektivní.

Vybírejte si kvalitní kosmetiku

Kvalitní kosmetika nemusí znamenat nutně drahá. I za levné peníze dokážete najít spoustu značek, které produkují kvalitní kosmetiku, Budete muset jen oželit třeba pěkný obal nebo pátrat po méně známých značkách. Zaměřte se na to, aby bylo v produktu vždy dostatek aktivní látky. To znamená, že by měla být maximálně na pátém místě ve složení.

kosmetika

Pečujte o pleť pravidelně

Správná péče o pleť se musí provádět pravidelně, tedy dvakrát denně. Ráno vaše skin care rutina bude obsahovat méně kroků než večer. I když přijdete naprosto unavená a jediné co budete chtít udělat je to, že si půjdete lehnout, obětujte sama sobě alespoň deset minut řasu a minimálně se odličte a dejte si krém. Na ostatní kroky se výjimečně můžete vykašlat, ale toto je naprostý základ. Neplechu na obličeji vám může udělat i to, pokud si na ní necháte make-up jen přes jednu noc.

skincare

Používejte aktivní látky

Aktivní látky jsme zmínili již výše. Co to je? Jedná se o látky, které jsou cílené na to, aby vám pomohli s nějakým problémem na pleti, nebo sloužili na prevenci proti takovému problému. Většinou jsou přidávány především do pleťových sér nebo krémů. Mezi aktivní látky řadíme retinol, AHA kyseliny, BHA kyseliny, kyselinu hyaluronovou nebo kolagen s vitamínem C. Každá slouží na trochu něco jiného. Vitamín C je například výborný antioxidant, BHA kyseliny slouží k odstranění ucpaných pórů a na boj s akné a kolagen zase jako prevence proti vráskám. Opatrně ale, některé aktivní látky mohou být, hlavně ze začátku, iritační.

Doporučené články