Tvrdosti vody se zbavíte s pomocí tabletové soli


Možná děláte všechno, co můžete k tomu, aby voda ve vašem bazénu byla naprosto dokonalá. Vždyť kvalita vody ve vašem bazénu přímo úměrně souvisí s tím, jaký bude váš požitek z koupání, a kvůli skvělému požitku jste si váš bazén přeci pořizovali, že? Nicméně stát se vám snadno může i to, že i když máte dokonalou filtraci, používáte správně celé široké spektrum bazénové chemie, a ještě jiné pomocníky, tak přesto se vám nedaří zbavit nepříjemných inkrustů na stěnách nádrže anebo se vám občas stává i to, že vámi užívaná bazénová chemie nefunguje úplně tak spolehlivě, jak by měla.

bazénová sůl

Na vině těchto potíží může být tvrdá voda. Ta má vysoký obsah vápenatých a hořečnatých iontů, které se následně usazují na stěnách nádrže a způsobují nepříjemné povlaky, případně jsou vysráženy i na vodní hladině. Takové usazeniny mohou významně komplikovat také činnost bazénové techniky a vážně poškodit vaši filtraci. Nemluvě o tom, že působí proti účinnosti mnohých chemických přípravků pro údržbu vody.

mořská sůl

Jak se tedy těchto nepříjemností s tvrdou vodou můžete zbavit?

Pokud nemáte k dispozici žádný lepší zdroj vody, může být pro vás řešením využívání tabletové soli. Tabletová sůl změkčuje vodu a zbaví vás tak všech nepříjemných projevů její tvrdosti včetně usazenin. Její použití je navíc maximálně snadné a pohodlné, protože se jedná o bezprašné kompaktní tablety, stejné, jako se používají do myček na nádobí či v domácích úpravnách vody. Důležité je si uvědomit, že se jedná o čistý chlorid sodný, bez jakýchkoli nežádoucích příměsí, nemusíte se proto obávat, že by například došlo k nepříjemnému hnědavému zabarvení vody, což by se mohlo stát například v případě využití klasické kuchyňské soli v potravinářské kvalitě, která je sice zdravotně nezávadná, ovšem obsahuje pro bazény nevhodné příměsi, například v podobě sloučenin jódu.

Doporučené články