Je známo, že když žijeme zdravě, jsme v lepší náladě, naše pleť vypadá krásněji a jsme nabytí energií.

Jak ale docílit zdravého životního stylu? Nemusíme si kupovat nejdražší doplňky stravy.

Je ale důležité umět relaxovat, pohybovat se a jíst zdravě.

Sklenice vody

 1. Spánek

  Kvalitní spánek je alfa omega zdravého životního stylu, pokud spíme nedostatečně, můžeme mít větší stres, máme méně energie, naše pracovní nasazení není tak vysoké. K tomu, abychom dobře spaly je chodit pravidelně spát do postele. Před spaním bychom neměli být na počítači, neměli bychom před spaním jíst těžká jídla a popíjet alkohol. Místnost je vhodné před spaním vyvětrat.

 2. Jídlo

  Naše strava by měla obsahovat dostatek veškerých potřebných živin v adekvátním množství. Měli bychom jíst maso, ryby, mléčné výrobky, dostatek ovoce a zeleniny. Ideální strava je právě pestrá strava, tak, abychom denně nejedli jen rýži a kuře a mrkev. Sice je to zdravé, ale příliš jednotvárné. Ořechy také jsou dobrou zásobárnou kvalitní výživy a nezapomeňme ani na žampiony, které působí jako detox.

Krásy přírody

 1. Dostatek tekutin

  Pít, pít a zase pít, denně bychom měli přijmout 2-3 l tekutiny, záleží, zda je horko, nebo zda aktivně sportujeme. Alkokol bychom měli omezit, ačkoli jedno pivo tři sklenička vína sem tam je prospěná pro zdraví. Nápoje bychom měli střídat a to od čisté vody, ovocných šťáv, lehce ochucené vody přes různé minerálky až po čaje. Černý čaj je fajn, ale měli bychom ho prostřídat s ovocnými či bylinkovými čaji. 

 2. Pohyb a pohyb

  K tomu, abychom se udrželi v kondici, je vhodný i sport nebo nějaké cvičení, nemusíme hned trhat sportovní výkony, ale třeba pár procházek týdně, dojít pár stanic autobusu pěšky do školy či do práce, zacvičit si jógu, protáhnout se, zatancovat si či si jít vyklusnout. Cokoli se počítá. Takže se hýbejme!

 3. Čistota je půl zdraví

  Tohle říkávaly naše babičky a prababičky, ale něco na tom je. Takže samozřejmě když budeme mít doma neuklizeno, zhorší se nám psychika, když něco neumyté, můžeme chytit žloutenku. Takže si udržujme pořádek ve svém domově- a tím pádem budeme mít i pořádek v hlavě.

 4. Nezapomínejme na přírodu

  Procházky do přírody alespoň jednou týdně jsou super a postačí třeba půl hodinky, je známé, že přírodní zvuky uklidňují, v přírodě je čistý vzduch.

 5. Udržujme si dobrou náladu

  Smích je fajn a dobrá nálada ještě lepší! Nenechme se zničit nějakými stresory a zbytečně se nenervujme, na všem se snažme najít něco pozitivního. Když se nám něco nepovede tak co? Udělá se to znova a nikdo není dokonalý. A netrapme se něčím, co stejně nemůžeme změnit