I v dnešní době, kdy je trendem žít v rodinném domku, bydlí mnoho lidí malých bytech. Někdo proto, že mu to tak vyhovuje, jiný zase z důvodu nižší ceny nájmu i energií. Ať už je však důvod jakýkoliv, důležité je, aby se nám zde dobře žilo. K tomu značně přispívá celková atmosféra domova. A zatímco velké domy či apartmány jsou známy svými prostornými, vzdušnými místnostmi, v malých bytech převládá spíše útulnost. Avšak zařídit byt tak, abychom se v něm cítili dobře jak my, tak i případné návštěvy, není jen tak.

 

vypracovávání návrhu bytu

 

V první řadě je potřeba se zaměřit na vybavení. To by, vzhledem k malému prostoru, mělo být spíše minimalistické. Barevně by také spolu mělo ladit, proto opravdu nebude pěkné, když bude skříň například v pastelově zelené a stůl v křiklavě růžové. Vůbec se spíše hodí jemnější, světlejší odstíny, neboť často je potřeba prostor opticky prosvětlit, a právě tomu světlé vybavení pomůže. To samozřejmě platí nejen o nábytku, ale také o zdech a stěnách, linu či kobercích. Aby však náš domov nepůsobil strohým, neosobním dojmem, je dobré použít nejrůznější doplňky. Mohou to být obrazy či dekorace. A právě zde dělá většina lidí při jejich koupi chybu. Většinou se dívají na to, jak moc se jim ona věc líbí, místo toho, zda se k nim domů vůbec hodí.

 

prázdný, nezařízený byt

 

To platí zvláště v obchodech s levným zbožím, kde najdeme velké množství nejrůznějších dekorací. Ty jsou však většinou velmi výrazné, leckdy až kýčovité. Jistě, přiláká to pozornost zákazníka, který je pak tím spíše koupí, avšak coby dekorace se příliš nehodí. Na paměti bychom měli mít také to, že je vždy dobré postupovat účelně. Pokaždé se ptejme, zda tam onen kus nábytku či věc musí být, a k jakému účelu bude sloužit. Jistě, tento proces může trvat i delší dobu, avšak věřte, že výsledek bude mluvit za sebe a vy se budete k sobě domů vždy rádi vracet.