V našem bytě se chceme cítit bezpečně, svěže, útulně. A co pro takový domov můžeme udělat? I když byt máme právě po rekonstrukci a vše je čisté a sladěné, stále nám tam něco chybí. Vybavení máme podle svých představ a přesně tak jak chceme. Ale co by to mohlo být, jak víc si jednotlivé místnosti můžeme zútulnit? 

design

  1. Květiny, které by neměli v žádné domácnosti chybět. Můžeme je mít buď živé a nebo umělé. Přeci jen zelená barva uklidňuje a atmosféra v místnosti bude zase posunuta o něco více. Můžete je mít zavěšené na stěně, nebo jen v truhlíku, ve váze. Ale nezapomeňte se o ně starat. Takové živé květiny, o které se nestaráme nám můžou brzy zajít a nakonec skončí v koši. Tak proto jim musíme dávat dostatečnou péči. Takové umělé květiny, těm péči dávat nemusíte, stačí když je budete udržovat čisté, protože určitě budou dobrým lapačem prachu, proto je lepší šáhnout pop živých.                     
  2. Dále váš byt, by mohli zútulnit třeba takové záclony, nebo pouze závěsy. Protože pokud máte holá okna, tak to nebudí moc útulným dojmem. Spíše naopak, může to být i depresivní, někdo to přirovnává jako před mytí oken, kdy z parapetů a garnýží vše sundáte. A třeba co dát na podlahu nějaký kobereček. Podlaha je holá a je na ní pouze nábytek. Určitě ho nemusíte mít po celé ploše, stačí jen nějaký kousek třeba ke konferenčním stolu a hned vám to změní pohled na podlahu.  Hodně lidí si oblíbilo koberce s vysokým chlupem. Který měkký a můžete se na něm třeba jen tak válet.                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. Obrazy? Máte holé, bíle zdi. Určitě by jim slušel hezký namalovaný obraz. Třeba s přírodou, nebo hodně je trendem dávat si obrazy s vlastními fotografiemi. Což vám může i vyvolávat hezké vzpomínky a tak vám oživit váš dům.  Nebo si můžete pořídit nějakou hezkou tapetu a dát si jí na stěnu kde máte postel. Nebo pouze fotografie v rámečcích. Máte mnoho možností na výběr. 

rostliny

Pokud u vás hrají velkou roli finance, pár typů můžete zvládnou za minimální obnos. Spousty květin můžete sehnat na různých bazarech, kde nabízejí třeba přebytky rostlin. Nebo vám kamarádka podaruje pár rostlinek, které přesazuje. Fantazie je na vás.