Pokud se rozhodnete prodat svůj byt, měli byste být opatrní a to zejména, jakmile dojde na prohlídku vašeho domu. Bylo by dobré ty, kteří se na váš byt přijdou podívat, poprosit, aby se ničeho nedotýkali a dívali se pouze očima. Proč? Protože by se mohlo klidně stát, že by vás takový člověk mohl okrást. Dbejte vždy na to, abyste na prohlídce vašeho bytu nebyli jen vy a osoba, která se přišla podívat, ale i někdo z vaší rodiny nebo známých. Mějte jistotu, že vás cizí člověk skutečně neokrade a neobere o to, co máte.

Bohužel už mnohokrát se stalo, že se při prohlídce něco ukradlo a daný člověk už nikdy ukradenou věc nezískal zpět. Skutečně je potřeba se dostatečně připravit.

interiér bytu

Úplně nejlepší by bylo, pokud byste ještě před prohlídkou cenné věci schovali někam do skříní, kam se daný člověk nepodívá. Pokud ale necháte například zlatý řetízek nebo náramek ležet například na botníku nebo nízké skřínce, kolem které daný člověk bude procházet, může se stát, že zde již daný řetízek nebo náramek nikdy nenajdete. Bohužel se v dnešní době stále krade a to dokonce i na prohlídkách.

I vy byste měli před prohlídkou projít váš byt a udělat úklid. Jestliže skutečně máte někde něco cenného, raději to schovejte, protože skutečně můžete o danou věc přijít. Mnohdy stačí jen sekunda nepozornosti a již daná věc nebude vaše.

interiér bytového domu

Pokud má člověk dostatek času, je pravděpodobné, že bude před prohlídkou uklízet. Projděte proto všechny místnosti a to bez výjimky. Mít jistotu, že se nic neztratí, je jen dobře.

Zabraňte i vy tomu, že přijdete o vaše věci. Jak se říká, čím více očí, tím rozhodně lépe. Právě z toho důvodu je potřeba, aby s vámi byl na dané prohlídce ještě někdo, kdo je vám blízký, aby vám pomohl dané lidi, kteří se přijdou podívat, ohlídat.

Byty se dnes prodávají ve velkém, ale bez prohlídky si jej nikdo nekoupí. Prohlídce se tedy nevyhnete a je lepší, pokud s něčím takovým počítáte dopředu.