Není to tak dávno, kdy jste za cenu jedné výplaty sehnali staré, ojeté, ale plně funkční autíčko, které neskrývalo žádné závažné vady, a vydrželo sloužit pěkných pár let. Stejně jako u všeho, se i u automobilů ceny vyšplhaly tak vysoko, že pořídit si dnes ojeté auto, vychází na podobnou cenu, jako ještě pár let zpátky auto nové. A právě to je důvodem, proč je potřeba začít pořádně pečovat o svého starého miláčka na čtyřech kolech, jehož cena je najednou vyšší, a můžeme vám sloužit o to déle, o co více se mu budete věnovat. Nyní už totiž za pár tisíc náhradu zkrátka neseženete, a tak je potřeba začít se snažit o trošku víc.

červený kabriolet

Pravidelné kontroly

Stejně jako chodíme několikrát do roka na pravidelné kontroly k lékaři, i naše autíčko si zaslouží pravidelné kontroly u zkušeného automechanika. Možná si říkáte, že i po letech šlape jako stroj, a je zbytečné vyhazovat peníze za prohlídku, která stejně nic neodhalí, ale to je risk, který obvykle nepřináší žádný zisk. Skryté závady, nebo ty, které se teprve začínají tvořit, odhalí právě zkušené oko automechanika, spolu s přístrojem, který funguje na podobné bázi, jako rentgen. Když pak odhalí nějakou závadu, bude nejlepší ji nechat ihned opravit.

oprava auta

Pneumatiky

Pneumatiky se sjetým vzorkem jsou neskutečným hazardem, asi jako jezdit v zimě na letních. Proto je potřeba nechat auto vždy čas od času přezout. Pokud jste příliš pohodlní, můžete si zakoupit gumy celoroční, které stačí nechat vyměnit ve chvíli, kdy už vzorek začíná být příliš sjetý. Od věci není také pravidelná geometrie, tedy srovnání kol. 

Výměna oleje

Viděli jste někdy, jak automobil stojí na silnici, a zpod kapoty se mu kouří? A jéje, něco se rozbilo. Pravidelná výměna oleje je také důležitá, protože jak se říká, kdo maže, ten jede.

Čistota půl zdraví

Jak často se sprchujete? Jednou denně, dvakrát, či dokonce třikrát? Ano, nikdo nechceme být špinavý, a zapáchat. A to stejné platí pro naše auto. Zaslouží si, aby se jen lesklo. Pokud nemáte čas jej každý týden umývat a leštit, a nechce se vám utrácet nesmyslné částky za automatickou myčku, ještě se nabízí možnost myčky ruční. Za pár kovovek zde auto krásně a rychle umyjete, a třeba i navoskujete. Interiér pak můžete poutírat vlhčenými ubrousky, a koberečky vysát třeba na benzínce, kde disponují silnějším a výkonnějším vysavačem, než je ten váš domácí robotický zázrak.