V médiích se již párkrát objevila informace o muži, který pije svou ranní moč. Sám tvrdí, že jej tento rituál udržuje ve formě a že si díky němu zlepšuje vzhled, zdraví a kondici. Troy Casey pije svou moč již sedmnáct let a během doby k této praktice přivedl také mnoho svých známých. Příprava moči není jednoduchá. Troy ji obvykle nechává několik dní fermentovat a až poté ji pije. Sám ale tvrdí, že ani čerstvá moč není špatná a v případě apokalypsy je připraven přežít pouze na ní. Je zajímavé, že v minulosti byl Troy modelem pro mnohé světoznámé značky a jeho životní styl byl vše, jen ne zdravý.

ledvina

S přibývajícími lety si ale začal uvědomovat, že takto skončit nechce a začal hledat alternativní cesty. Dnes se živí jako kouč a nutriční poradce. Některé, kteří již váhají, zda se mají vydat stejným směrem, přesvědčí skvělá forma a vypracované svaly. Jeho fyzická i psychická kondice je opravdu obdivuhodná. Na otázku, co podle něj odrazuje lidi od pití své vlastní moči, odpověděl, že se jedná pouze o předsudky.

lidské tělo

              Ačkoli se tato metoda mnohým zdá nechutná a odpuzující, je i v běžných slovnících dohledatelná pod názvem, který evokuje seriózní vědu, urinoterapie. I přes své vědecké jméno je to metoda čistě alternativní medicíny. Lidé, kteří se jí zabývají, věří, že pití moči nebo její potíraní kůže, má omlazující a povzbuzující účinky. Ty ale nikdy nebyly jistě dokázány, takže se usuzuje pouze na efekt placeba. Sice moč mladého a zdravého jedince se považuje za zdravotně nezávadnou, u starších osob to tak již nefunguje. Tělo se tímto způsobem zbavuje odpadních látek a látek, které v těle dále nemůžou být použity. Proto není vhodné vracet do krevního oběhu látky, které jím již jednou prošly a tělo usoudilo, že mnohem lepší bude se jich ledvinami zbavit. Stále je tedy na uvážení každého, zda tato léčba má více výhod či nevýhod.