Cítíte se přepracovaní, je toho na Vás v práci moc, nebo si zkrátka chcete lépe poradit s rozložením povinností, aby Vám zůstávalo dostatek prostředků k poznávání nových osob, setkávání se na denním pořádku s již osvojenými známostmi či být doma u rodiny a zažívat krásné, nezapomenutelné chvilky? Ať už Vás vede k přemýšlení nad úpravami v rutině cokoli, vždy si lze poradit s každým typem zaměstnání a zkombinovat ho i s osobními zálibami a prakticky čímkoli, co ve Vás budí zájem a rádi byste této záležitosti věnovali větší pozornost. Co tedy učinit, abyste dovedli stíhat jak studium, brigádu či plný úvazek s ostatním?

volnočasové hraní tenisu

Vytvářejte si rozvrhy: Nestačí pouze vědět, kdy přijde další směna či zkouškové období, rozplánování práce povede k redukci chaosu a možnosti dokončit věci bez zmatkování a tím pádem samozřejmě mnohem rychleji. Budete-li nuceni jednat ve stresu, neboť si na poslední chvíli uvědomíte, že nestíháte, jelikož se objevily další projekty k dokončení, na které jste již prakticky zapomněli, dostanete se nejen do špatného psychického rozpoložení, což rozhodně neprospěje Vaší mentální stránce, ale zároveň se oberete o spoustu nervů a desítek minut, kdy jste si již mohli v klidu kráčet domů s vědomím, že jste dnes měli úspěšný den.

Zorganizujte si čas: Vytvořte si harmonogram odpovídající Vašim možnostem, nicméně počítejte však pokaždé s možnými přesčasy a nečekanými směnami a v případě narušení tohoto seznamu si vždy jen snadno přehoďte program na jiný den.

čas na relaxaci

Neodkládejte neustále své povinnosti: Dokopat se k nepříjemnostem se často může jevit jako naprosto nejsložitější součást při vydělávání či navštěvování školy, avšak pokud se pokusíte vrhnout se do všeho ihned po obdržení zadání, brzy zjistíte, že se jedná o efektivní způsob k ušetření bonusových hodin na zájmové aktivity.