Nezařazené

Hypotéka bez doložení příjmů

Hypotéka bez doložení příjmů

Pod názvem hypotéka bez doložení příjmů se ukrývá podnikatelský nebo spotřebitelský úvěr? Tato slovní spojení jsou často označována za neodpovídající, protože se v dnešní době už vůbec nemají a nesmí používat. Jenomže jsou chybně zažitá lidmi a proto je stále někteří lidé na internetu vyhledávají. Pod těmito názvy byste tedy neměli najít žádné běžné financování.

koncepce

  • Rozlišujeme dva typy úvěrů:
  • Spotřebitelský úvěr
  • Podnikatelský úvěr

Základní vlastnosti úvěrů

  1. Spotřebitelský úvěr

V souvislosti se spotřebitelským úvěrem, by se tato slova vůbec neměla používat, protože jsou značně zavádějící. Označení bez příjmů a bez doložení příjmů evokuje v lidech pocit, že nemusí dokládat své příjmy a že půjčku získají i v případě, že jsou nezaměstnaní. Tomu tak není, protože každý žadatel o úvěr musí doložit svůj příjem. A nejenom to, musí doložit také své výdaje. Můžete mít však jakýkoliv druh zisku. Následně posuzovatel, čili ten, který vám úvěr chce poskytnout, posoudí, zdali jste schopni splácet a zdali můžete úvěr získat.

Jak je tomu v případě exekuce? Dočetli jste se někde, že v případě exekuce nedostanete úvěr? V bance by tomu tak samozřejmě bylo, ale v nebankovní společnosti tomu tak není, protože zde se nachází výjimka. Pokud máte příjmy a můžete splácet, pak můžete mít klidně i exekuce a stejně vám úvěr může být poskytnut – čili uznán. Exekuce a dokonce ani záznamy v registrech dlužníků proto nutně nemusí znamenat, že byste úvěr nezískali.

kancelář

  1. Podnikatelský úvěr

V případě podnikatelského úvěru platí trochu jiná pravidla. Podnikatelé používají získané finance do podnikání. http://finance.idnes.cz/financni-rady-podnikani-0s5-/podnikani.aspx%3Fc%3DA160330_145540_podnikani_kho Mohou si tedy oficiálně podnikatelský úvěr sjednat pouze podnikatelé, firmy a OSVČ. Ani v tomto případě nevadí záznamy v registrech. Podnikatelé dokonce mohou mít i nižší daňová přiznání. Kritéria pro získání úvěru jsou zde daleko mírnější. Poskytovatel úvěru se totiž nemusí striktně řídit tím, co je napsáno v daňovém přiznání, proto může být i nižší. Poskytovatel úvěru se zeptá i na další informace a podrobnější souvislosti a posléze rozhodne, zdali vám úvěr poskytne. V tomto případě může jít o informace ohledně uzavřené smlouvy se zákazníky, očekávané nebo vystavené faktury a spoustu dalších podrobností.

Rate this post