Hypotéka bez doložení příjmů


Pod názvem hypotéka bez doložení příjmů se ukrývá podnikatelský nebo spotřebitelský úvěr? Tato slovní spojení jsou často označována za neodpovídající, protože se v dnešní době už vůbec nemají a nesmí používat. Jenomže jsou chybně zažitá lidmi a proto je stále někteří lidé na internetu vyhledávají. Pod těmito názvy byste tedy neměli najít žádné běžné financování.

koncepce

  • Rozlišujeme dva typy úvěrů:
  • Spotřebitelský úvěr
  • Podnikatelský úvěr

Základní vlastnosti úvěrů

  1. Spotřebitelský úvěr

V souvislosti se spotřebitelským úvěrem, by se tato slova vůbec neměla používat, protože jsou značně zavádějící. Označení bez příjmů a bez doložení příjmů evokuje v lidech pocit, že nemusí dokládat své příjmy a že půjčku získají i v případě, že jsou nezaměstnaní. Tomu tak není, protože každý žadatel o úvěr musí doložit svůj příjem. A nejenom to, musí doložit také své výdaje. Můžete mít však jakýkoliv druh zisku. Následně posuzovatel, čili ten, který vám úvěr chce poskytnout, posoudí, zdali jste schopni splácet a zdali můžete úvěr získat.

Jak je tomu v případě exekuce? Dočetli jste se někde, že v případě exekuce nedostanete úvěr? V bance by tomu tak samozřejmě bylo, ale v nebankovní společnosti tomu tak není, protože zde se nachází výjimka. Pokud máte příjmy a můžete splácet, pak můžete mít klidně i exekuce a stejně vám úvěr může být poskytnut – čili uznán. Exekuce a dokonce ani záznamy v registrech dlužníků proto nutně nemusí znamenat, že byste úvěr nezískali.

kancelář

  1. Podnikatelský úvěr

V případě podnikatelského úvěru platí trochu jiná pravidla. Podnikatelé používají získané finance do podnikání. http://finance.idnes.cz/financni-rady-podnikani-0s5-/podnikani.aspx%3Fc%3DA160330_145540_podnikani_kho Mohou si tedy oficiálně podnikatelský úvěr sjednat pouze podnikatelé, firmy a OSVČ. Ani v tomto případě nevadí záznamy v registrech. Podnikatelé dokonce mohou mít i nižší daňová přiznání. Kritéria pro získání úvěru jsou zde daleko mírnější. Poskytovatel úvěru se totiž nemusí striktně řídit tím, co je napsáno v daňovém přiznání, proto může být i nižší. Poskytovatel úvěru se zeptá i na další informace a podrobnější souvislosti a posléze rozhodne, zdali vám úvěr poskytne. V tomto případě může jít o informace ohledně uzavřené smlouvy se zákazníky, očekávané nebo vystavené faktury a spoustu dalších podrobností.

Doporučené články