Bazén a jeho hodnoty pH, které musíme pravidelně kontrolovat


Na létě je nejkrásnější, že se každý den můžeme bezstarostně koupat a plavat v našem domácím zahradním bazénu. Užívejte si volného dopoledne nebo odpoledne a krásného počasí, dokud jsou letní teploty příjemné a počasí stálé.

Při pravidelném koupání však nesmíme zapomínat na důležité procesy, které se ve vodě mohou odehrávat, proto je zapotřebí nejenom vodu čistit na pohled, ale také ji udržovat v optimálních podmínkách, co se týče chloru nebo právě pH.

V období koupací sezóny musíme ph v bazénu neustále měřit a pravidelně kontrolovat.

bazén žena notebook

Proč je to tak nesmírně důležité? To je otázka, která napadne mnohé z nás. Odpověď je však daleko jednodušší, než jste si možná mysleli a určitě byste na ni také přišli. Jelikož do bazénové vody potápíme celé tělo, nebo pouze některou část, tak voda musí být z hlediska hygieny nezávadná. Pokud by došlo k nějakým odchylkám, už by nás mohla pokožka těla začít svědit, mohly by se objevit vyrážky či červené fleky po celém těle. Nehledě na to, že by zkrátka a dobře nebyla optimální na koupání a mohlo se objevit mnoho dalších nežádoucích projevů.

Není se dopředu čeho obávat, protože pH vody změříte velice snadno. Postačí k tomu pár základních testerů. Některé se dají zakoupit již v sadě. Pokud se tato veličina pohybuje v rozhranní optimálních hodnot, pak je všechno v naprostém pořádku. Pokud však překročí horní hranici a číslo je vyšší, pak je potřeba přidat přípravky na bázi minus. Pokud je číslo menší a vůbec se nechce dostat ani do optimálních hodnot, pak je potřeba přidat přípravky na bázi plus.

žena tělo bazén

Testery se dají zakoupit i v případě, že používáte přípravky na bázi aktivního kyslíku. Stačí si k tomu přizpůsobit druh testeru. Nejčastěji se však kupují ty, které souvisí s běžnou chemií čili na bázi chloru.

Nenechejte vodu nikdy dojít až tak daleko, že se v ní nebudete moci koupat. Byla by to velká škoda. Pravidelná kontrola by se měla provádět minimálně jednou za 14 dní. Pokud se však koupeme častěji, obzvláště ve vysokých letních teplotách, pak se doporučuje provádět kontrolu častěji.

Doporučené články