Web

Webová kyberšikana

Webová kyberšikana

Asi všichni víme, co je to web, je to webová velká pavučina, která je extrémně rozsáhlá. Ale o základech si dnes psát a číst nebudeme, protože jsem se rozhodla napsat článek o webové kyberšikaně lidí na sociálních sítí. A proč zrovna tohle téma? Protože je to v dnešní době v tabu. Moc se to neřeší a mělo by se o tom psát, abychom to mi lidi na světě zastavili lidi, které šikanují.

zoufalství

A proto si pojďme sepsat, proč to lidi dělají anebo co si tím získají, když ubližují druhým.

Já to zažila jak ve škole, tak i na webových sítích. Bohužel, myslím si, že si tím každý z nás prošel. I ty? Mrzí mě to. Ale pokud tohle čte člověk, který někdy šikanoval mladší nebo kohokoliv, tak se nad sebou zamysli a zkus přijít na to, jak se ten dotyčný musel cítit.

Když jsem byla ve čtvrté tříd, tak jsme se stěhovali a byla jsem přeložena na jinou školu, ze začátku to bylo super, pak byl další přestup. Další kamaráda apod… ale začalo se to nějak vymykat kontrole a začalo to, nová žákyně z cizí školy přijde jak vetřelec do nový školy, kde se všichni znají. Pak jsem se vrátila na tu předešlou školu, kde jsem odešla předtím. Takže to byla druhá škola. Jelikož jsem ve třetí škole propadla, tak jsem byla o rok níž. Takže zase nový kamarádi, ale tam to začalo. Od páté třídy začala lehká šikana. Mlácení, házení košů na hlavu, braní věcí, házení bonbónů k vašemu stolu, když jste jím je dali, protože jste měli narozeniny.  

facebook

Pak začala i internetová šikana. Spolužáci mi komentovali fotky, pomlouvali mě a šířily drby. Nikdo mi nepomohl. Ani učitelé, tísňová linka a ani vlastní rodiče. Smutný, že? Dokonce jsem se potýkala i s jedním mužem, který mi vyhrožoval, že mi zabije rodinu.  Je hrozný, jak lidé umí být zlý. A mrzí mě to, proto doufám, že se bude dnešní doba zlepšovat a všichni si budeme rovnocenný a ne, že je někdo bohatší neboli chudý apod… však to znáte.

Rate this post