Ulevte si od nekonečného nepořádku


Možná se vám také přihodilo, že váš původně útulný vzdušný byteček začal v průběhu let přetékat k prasknutí a vy už se nejste schopní projít jediným pokojem od dveří k oknu, aniž byste přitom nezakopli o položené svršky, navršené krabice či o složený vysavač. Váš interiér zkrátka na první pohled působí přeplněně a neuspořádaně, ač jej den, co den uklízíte a nepřestáváte si lámat hlavu tím, kam byste mohli zastrčit ještě alespoň jednu další věc, aby zmizela ze zorného pole vašich očí.

oblek

Nic naplat, pokud se chcete ve svém bytě zase cítit dobře, budete se muset začít držet několika jednoduchých pravidel. Asi tím prvním, které se nabízí pro všechny, kdo mají malý byt a omezené množství místa je to, že by neměli nakupovat zbytečnosti, ale jen to, co skutečně potřebují. Až budete zase příště mířit za úlovky do skvělého výprodeje, zkuste se zamyslet nad tím, zda dané věci skutečně potřebujete a pomyslete i na to, kam je dáte. Za druhé, pokuste se některých věcí zbavit. V každé domácnosti se dají najít kousky, které jsou již řádně omšelé a zbytečně na ně jen sedá prach.

sřkíň

Může to být oblečení, spotřebiče i zbytečné dekorace. A tyto typy nadbytečných věcí patří do sběrného dvora. A za třetí, naučte se správně pracovat s prostorem. Existuje pár dobrých fíglů, jak svůj byt opticky nafouknout. Hodí se k tomu zrcadla, bíle stěny, a hlavně dokonalý pořádek. Ovšem toho se nedoberete, pokud si domů nepořídíte šikovné vestavěné skříně , kam můžete schovat prakticky cokoli vás napadne. A když si je necháte zhotovit na míru, tak budete mít jistotu, že prostor ve svém bytě využijete maximálně efektivně. Ideální je pro tyto potřeby využít jinak těžko obyvatelné kouty v tmavých chodbách, snížené stropy či šikminy pod střechou, které budou k uskladnění všech nepotřebných věcí ideální.

Doporučené články