Jezděte bezpečně


Stále dokola se omílá téma bezpečné jízdy automobilem. Slyšíte a vidíte ve zprávách nehody, které nekončí obvykle bez ztráty na životech. Znáte statistiky nehod z televize, z rozhlasu, z internetu. A přesto se nehody stávají stále. Jak je to možné?

Jsou jen dva důvody nehod na silnici.

  1. Selhání lidského faktoru.
  2. Špatný technický stav vozidla.

dopravní jednotka

Nic jiného v tom není. Jak prosté, viďte? A co Vy? Do jaké míry jste si vědomi svých řidičských kvalit a kvality technického stavu svého vozidla? Jak často sledujete své vozidlo po stránce technického stavu?

Někdy stačí jen otřít hadříkem zablácené přední světlomety před jízdou. Věděli jste to? Můžete mít totiž kvalitativně sebelepší autožárovky v předních světlometech, a přesto nemusíte do cíle dojet bezpečně.

Automobilový průmysl dbá na bezpečnost svých vyrobených vozidel. Dbá na bezpečnostní prvky, včetně kvalitních autožárovek H7 https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7.
Ale co je to platné, když je řidič nenechá provozovat svou činnost jen díky tomu, že si před jízdou, např. světlomety neočistí. To pak nemůže vidět, co je na cestě.

havarované vozidlo

Nemůže včas zareagovat na nečekané události, které ho mohou na silnici potkat. A to jen proto, že nevidí. Ale kvalitními autožárovkami to není. Je to ten lidský faktor. Je pozdě říkat si, kdybych ten přední světlomet očistil před jízdou, uviděl bych lépe. Nestalo by se, že něco přehlédnu. A pokud ani počasí není nejvhodnější pro dobré vidění, potom je nehoda na světě natotata!

Řidič za volantem je jedním z nejsilnějších účastníků v silničním provozu. Kdykoliv usedáte za volant, myslete na to. Chodec, ani cyklista nemůže konkurovat Vaší moci. Vy jste ten, který musí být uchystán na takové situace, jako je setkání s chodcem, nebo s cyklistou, kteří třeba nedodržují pravidla silničního provozu. I když budete v právu, jste to Vy, který se nehodě musí umět vyhnout. Ale Vy ani jednoho z nich včas nezahlédnete. S těmi zablácenými světlomety určitě ne. Dejte tedy před každou jízdou šanci kvalitním autožárovkám, aby Vás svým dokonalým proudem světla včas upozornily!

Doporučené články