Senioři se ani v pozdním věku nemusí vzdávat svých zálib a koníčků. Spousta seniorů ráda cestuje. Nemusí se, ale vydat hned na několika týdenní pobyt do zahraničí. Výlety po Čechách jsou pro ně také příjemným zpestřením. Na turistických trasách i nádražích můžeme vidět seniory s batůžky na zádech, jak vyráží na výlet. Pro ty, kteří celý život aktivně žili, je pohyb nezbytný a další aktivní odpočinek nutností.
senioři na dovolené.jpg
Ti senioři, kteří by rádi vyjeli na výlet nebo pobytový zájezd a nedokáží si sami dovolenou zrealizovat, mají možnost využít nabídek městských nebo obecních úřadů, kteří pro seniory výlety pořádají.
Jednodenní zájezdy bývají většinou pořádány zdarma. Výhodou je, že i ti co k sobě na cestování partnera nemají, se mohou bez obav přidat. Seznámí se s vrstevníky a mohou navázat nová přátelství.
Existují dokonce cestovní kanceláře, které se zaměřují výhradně na nabídku zájezdů pro seniory. Tyto cestovní kanceláře se snaží ceny zájezdů nabídnout v takových relacích, aby byli pro starší občany přijatelné. To, ale neznamená, že snížená cena bude na úkor kvality zájezdu.
senioři na výletě.jpg
Vybrat si mohou z několika typů zájezdů – poznávacích, cestování za kulturou, wellnes pobytů.
Zkrátka každý si vybere to své. U sestavování zájezdů cestovní kancelář samozřejmě přihlíží k věku svých zákazníků a tomu také přizpůsobí pobytový program.
Pokud se senior rozhodne vycestovat do vzdálenějších regionů a čeká ho delší pobyt v letadle, měl by v tomto případě rozhodně přihlédnout ke svému zdravotnímu stavu. V případě, že trpí nějakou chorobou, není od věci konzultace s lékařem. Důležité je dbát i na to, aby sebou měl potřebné léky, pakliže nějaké trvale užívá a vybavenou lékárničku. Při vycestování do exotických zemí je nutné zjistit, jestli jsou potřebná zvláštní očkování proti infekčním nemocem a zvážit, zda dlouhá cesta letadlem nebude pro seniora příliš vysilující.