Proč vsadit na skříně na míru


Proč je popularita vestavěných skříní tak vysoká? Odpověď na tuto otázku hledejme v jejich nekonvenčních možnostech, které vám nemůže poskytnout běžně vyráběný nábytek.

Na míru neznamená kompromis – když se chystáte nakupovat nábytek v běžných specializovaných obchodech, půjde o výrobky, s nimiž se vždy počítá tak, že půjdou cestou kompromisu. Částečně se totiž musíte přizpůsobit tomu, co je momentálně na trhu dostupné, a z toho poskládat nějaké řešení. Ne vždy však bude zcela přijatelné a kompromisy vás zřejmě neminou. Kupříkladu šatní skříň bude vysoká zhruba dva metry a půl metru prostoru nad ní zůstane nevyužito. Tam pak umístíte např. pokojové rostliny, ovšem ty byste mohli mít klidně někde jinde, kde lépe vyniknou.

vestavěné skříně se zrcadlem

Skříně na míru znamená, že se zhotovují přesně podle prostředí, které mají zcela vyplnit, tedy od stropu až k podlaze, v šíři, kterou si klient přeje. Zcela vyplněná stěna pak získá jiný rámec, toto řešení bude vypadat mnohem lépe, nenásilně a přirozeně.

Větší výběr vzhledů – skříně na míru staví svůj úspěch i na velmi širokém rozpětí barev a vzorů posuvných dveří, tím se odlišují od běžných nabídek nábytku v obchodech. Opět můžete kompromis nabízeného běžného sortimentu odsunout na vedlejší kolej a vybírat z nabídky laminovaných dveří tak, aby vám vyplnila vaše skutečné přání. Budete mít ovšem obtížnější úlohu, výběr je velký a prokousat se jím vám zabere více času.

moderní poko

Nepodléhejte módním trendům – co je módní, mnohdy stanovují dobře placení návrháři, kteří úzce spolupracují s výrobci, a obyčejní lidé se jim jen podřizují. Až budete volit, jak by skříň měla vypadat, inspirujte se hotovými projekty a vzorkovníkem a rozhodujte se pouze podle sebe, ostatně, u vás doma se budete mnoho let na skříň dívat právě vy, nikoli designový návrhář. Pouze bychom vám rádi poradili, abyste dali u menších bytových prostor přednost světlým barvám. Nebudete se tu cítit stísněně, což by mohlo vést ke zbytečnému nárůstu stresu.

Doporučené články