Plachty na zakrytí bazénu


Během každého roku nastává doba, kdy se venkovní teploty ochlazují a my se v našem bazénu koupeme méně a méně. Už je více zakrytý než odkrytý? To je zřejmě způsobeno tím, že už venku není tak krásné počasí.

Bazénové folie používáme přes rok neustále. Existuje jich také několik typů. Nejběžnější, nejpraktičtější a zřejmě nejpoužívanější je krycí bazénová fólie chlorito.cz.

bazén velký

Ta plní hned několik účelů. V prvé řadě samozřejmě chrání hladinu vody před vniknutím nežádoucích nečistot. Zejména v noci, kdy se nekoupeme, ale i přes den bychom měli hladinu přikrývat plachtou. Díky tomu zamezíme vstupu a pronikání nečistot do vody. Nemusíme pak dlouhé hodiny lovit síťkou z bazénu špínu, prach, pyl, hmyz, větvičky a trávu a používat více a více chemie, abychom vodu vyčistili a udrželi v optimálních podmínkách. Bezesporu jasná výhoda.

Chemie rozhodně není nic, co bychom chtěli do vody pořád přidávat a přidávat, navíc pokud je to zbytečné, takže pokud je to jenom trochu možné, tak rozhodně je dobré vodu před těmito nepříjemnostmi, špínou a drobnými nečistotami chránit.

voda bazén

Jenomže to není zdaleka všechno, co tato folie dokáže. Umí toho daleko více. Vodu nám totiž dokáže oteplit. Jak je to možné? Většinou má modrou nebo černou barvu, která přitahuje sluníčko, takže když přes den, kdy se nekoupete, přikryjete hladinu a plachta leží přímo na vodě, tak bude probíhat přenos. Plachta se ze sluníčka pořádně nahřívá a toto teplo je předáváno dál na hladinu vody. Díky tomu je pak voda teplejší a my tam rychle vlezeme už třeba bez ovlažování.

A v neposlední řadě musíme zmínit také pozitivní vliv na odpar vody. Opět ve dne nebo i v noci, neustále probíhá přirozený proces odparu vody. Možná si řeknete, že je to jenom pár kapek, ale divili byste se, kolik pak za sezónu musíte vody kvůli odparu dopustit. Jakmile hladinu zakryjete, bude probíhat menší odpar vody z vodovodní hladiny.

Doporučené články