Země javorového listu zaslouží návštěvu.


Kanada je opravdu zajímavou zemí, která zdaleka neláká jen dobrodruhy, ale dokáže nabídnou každému právě to, co jeho srdce žádá. Pokud se opravdu stane vaší volbou Kanada, města vám nabídnou neskutečnou škálu nevšedních zážitků. Ačkoliv kanadská příroda je mezi cestovateli zažitá, tak města Kanady je prostě škoda nenavštívit. Toronto se svými 3 miliony obyvatel je největším městem Kanady najdete ho jižní části provincie Ontario u jezera Ontaria. Hlavní dominantou je věž CN Tower s výškou 553 metry. Za zhlédnutí ovšem stojí také budova nádraží, Union Station z roku 1927. Hned naproti nádraží je hotel Royal York otevřený v roce 1929. Pravidelně v něm pobývala anglická královna, když zemi navštívila.

toronto

Pro inspiraci si se chodil i spisovatel Arthur Hailey. Montréal, druhé největší kanadské město, kde žije i početná skupina Čechů. Možná vás uchvátí nákupní možnosti, ale zajímavá je rozhodně také stará část Old Montréal s historickými domy, úzkými uličkami, starým přístavem a vyhlášenou tržnicí Bonsecours Market. Vancouver – parky, hory a pláže. Neskutečné možnosti vyžití v krásné přírodě, možnosti ochutnávek různých delikates a zajímavé stavby jako Christ Church Cathedral a Marine Building v námořním stylu. Za kulturou lze vyrazit do The Orpheum nebo do divadla Queen Elizabeth Theatre.

pojištění

To je prostě Vancouver. Ovšem, než vyrazíte za poznáním do Kanady, ať už kanadských měst nebo divočiny, rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění. Daleko od domova, bez přátel a sám ve svízelné situaci. Neřešitelý problém bude mít rázem zcela jiné obrysy s pomocí dobré pojišťovny Nenechávejte nic náhodě a myslete na všechny možné komplikace které mohou nastat při vašich cestách. Je se třeba pojistit, aby cesta proběhla v klidu, užili jste si pobyt a v případě problémů bylo o vás postaráno. S pojištěním od AXy bude vše OK.

Doporučené články