Dvakrát měř, jednou řež


Dvakrát měř, jednou řež

Jestli-že jste propadli kouzlu domácího kutilství, pak budete nezbytně nutně potřebovat několik nepostradatelných maličkostí. Každý správný kutil či šikovný amatérský opravář potřebuje kvalitní a šikovné nářadí. Dnes jsou k dostání různé sady, které na první pohled obsahují naprosto všechno, co by si jen člověk mohl přát. Není ale vhodné tyto sady kupovat v běžných supermarketech, kde sice lákají svou zajímavě nízkou cenou, ale při bližším zkoumání kvality byste mohli být zklamáni. Je lepší vybírat u specialistů. Cena je sice o něco vyšší, ale máte jistotu, že se vám do rukou dostává skutečně kvalitní nářadí, které nebudete muset každý rok znovu a znovu dokupovat. Základem jsou samozřejmě také pořádná a přesná měřidla. Přesnost a preciznost je předností každého řemeslníka, ať už toho profesionálního, nebo jen příležitostného. Jsou sice tací, kteří k dobru přidávají historky o tom, že postavili celou kůlnu od oka a žádné měřidlo k tomu nepotřebovali. Je to spíše úsměvné, rozhodně to není správný postup.

mereni

Domácí kutil

Ideální možností je, pokud máte pro své kutilské úkony také dostatek pracovního místa. Máte-li možnost si zařídit pracovní kůlnu nebo garáž, pak máte opravdu štěstí. Můžete si do své výbavy vybrat různé pracovní stoly, ponky se svěráky, šuplíčky a dalšími úložnými prostory. Vhodné jsou také železné pořadové regály, které pojmou velkou spoustu i těžších věcí a přitom šetří prostor a zajistí přehlednost.

kutil

Důležité je, aby nářadí bylo vždy pěkně po ruce a přitom aby každý kousek měl své pevně dané místo. Nezapomeňte vyřešit i vhodné osvětlení. Málokdo má to štěstí, že jeho pracovní dílna disponuje dostatečně velkými okny. Proto určitě nešetřete a celý prostor dobře osvětlete silnými světly. V přítmí a šeru se nedá pořádně pracovat. Zbytečně byste riskovali špatný výrobek, nebo dokonce své zdravé prsty.

Doporučené články