Komplikovanost vztahů a manželství


Lidé se mění nebo nemění, názory se dokonce i v tomto jednoduchém bodu liší. Stejně tak se lidé liší i v ostatních názorech, od toho jsme každý jiný a každý jsme naprostý originál. Jenomže aby do sebe dvě bytosti zapadly jako puzzle, k tomu je potřeba mnoho lásky, pochopení, porozumění a dalších snad milion vlastností. Jakmile nám něco schází, jsme nespokojení nebo jsme si partnera idealizovali a realita je pak značně odlišná, jsme nespokojení, nevrlí nebo dokonce nepřátelští. Na pořadu dne jsou v následujících měsících hádky, nepochopení, neporozumění nebo odcizení. Dalším znepokojujícím faktorem je nevěra. Jakmile se odcizíme, mnohdy už není návratu. Chystáte se rozvést, ale nemůžete si přijít na jméno? Jenomže i v této „špatné“ době musíte spolupracovat a na mnohých věcech se domluvit, například se může jednat o děti.

muž a žena srdc

V takových případech může pomoci poradna. Buďto manželská a partnerská nebo formou mediace, čili třetí osoby, která bude naslouchat a nebude nadržovat ani jedné straně, abyste mohli dojít k nějakému závěru a třeba i k pochopení toho druhého.

Hle ?te někoho z našeho hlavního města, kdo by vám mohl pomoci z partnerských nesnází? Z těchto důvodů funguje mediace praha https://drahomirasinova.cz/manzelska-poradna-praha.php.

muž a žena polibek na nos

Každý vztah je založen v prvé řadě na lásce. Něco k sobě cítíme, něco nás přitahuje, tak jak je možné, že to po čase odezní? Po čase si totiž na partnera „zvykneme“. Na některé jeho zvyky a zlozvyky, ale některé věci nás prostě i přes naši lásku „vytáčí“. Jakmile se navíc začnou řešit nějaké problémy nebo starosti, už je oheň na střeše a odcizení vznikne, aniž bychom si to dopředu uvědomovali.

Pokud máte společné zájmy, můžete to překonat. Stejně tak je to v případě, že se opravdu milujete a nechcete se hned rozcházet nebo rozvádět. Mnoho věcí se dá vyřešit, mnoho z nich se dá probrat a rozebrat, ani bychom museli svůj vztah skončit. Jen musí oba dva z partnerů chtít to samé, to je v tomto ohledu to nejdůležitější.

Doporučené články