Filmový průmysl se od jeho počátků oproti dnešku liší opravdu znatelně. První znatelný rozdíl je v barvách, jelikož kdysi byly filmy samozřejmě černobílé a dnes už klasicky barevné tak, jak je známe. Nejen že je rozdíl samozřejmě v barvách, ale prakticky ve všech ohledech.

Kinematografie

Co si myslím, že se však od těch dob nezměnilo, je zřejmě kino. Do kina se dnes chodí opravdu hojně. Je to zábava a možná i jakási kulturní záležitost. Pokud se podíváte na ceny lístků, asi se to zdá jako levnější záležitost, tedy dát necelé dvě stovky za lístek na film je vcelku dobrá cena na dnešní poměry. Pokud však zavítáte do kina, musíte se připravit, že své pokrmy samozřejmě do kina přinést nelze, což je vcelku srozumitelné. Nicméně pokud se ohlédnete na ceny popcornu, chipsů nebo nápojů, může vás to lehce zarazit. Proč ale tak vysoké ceny, když lístky stojí tak málo? Důvodem je, že kina si z lístků vydělají těžko a na provoz potřebují zdražit alespoň ty pokrmy do sálu, aby z něčeho měli zisk.

Kino

Důvody, proč lidé chodí do kina, je mnoho. Samozřejmě obrovská obrazovka, skvělé audio, jsou jasných důvodem, proč někdo rád zavítá do kina. Dnes už je mnoho filmů, které si zkrátka nelze užít více než právě v kině. Tyto filmy jsou vizuálně a audiovizuálně většinou dělány tak, aby se hodily právě co nejlépe do kin. V kině tak mají svou atmosféru a je to úplně jiný zážitek, než doma na vaší televizi, pokud tedy nevlastníte menší kino zrovna u vás doma.

Z filmů se stala jakási záliba, která má mnoho fanoušků po celém světě. Lidé pak z postav z různých filmů například dělají kostýmy, které následně prezentují na akcích. Zde se lidé setkávají hlavně za záměrem pobavení se stejnou zálibou nějakého buď určitého filmu, nebo jednoduše jakéhokoli filmu. Zde se dá zakoupit spoustu kousků s filmovou tématikou a být součástí různých přednášek.