Jaké psí plemeno je nejlepší?


Koupě malého štěňátka je zcela bezpochybně velmi důležitou a vážnou záležitostí, kterou byste si měli předem rozmyslet. Nejedná se žádnou věc, nýbrž živého tvora, který s vámi bude v domácnosti žít po mnoho let. Nicméně pokud jste už opravdu pevně rozhodnutí, že takové riziko jste ochotni podstoupit, pojďme si společně říct ty nejoblíbenější plemena, ať se svobodně a jednoduše můžete rozhodnout, jaký malý tvor je právě tím nejvíce vhodným právě pro vás.

malé štěně

V poslední době je asi nejoblíbenější akita inu štěně a ono se vážně není čemu divit. Akita inu je plemeno, které již od mala vypadá jako malý medvídek a díky svým krásným očím dovede upoutat pozornost úplně každého. A jakou že má akita inu povahu? Věřte nám, že úplně zlatou. Jedná se o hodného psa, který je vhodný jak k rodině, tak ke starším lidem. Snadno se přizpůsobí vašemu životnímu tempu. Pokud budete aktivní a budete rádi chodit na procházky, půjde kamkoliv s vámi. Nicméně pokud jste spíše povaleč a nevadí vám strávit hodiny na sedačce, rád se přizpůsobí a bude zde sedět s vámi.

velký pes

Dalším velmi oblíbeným psím plemenem je německý ovčák. Toto plemeno tu s námi je už od nepaměti a chová se především na venkově. Vlčáci totiž mají rádi svůj prostor a velký výběh. V malém bytě by byli opravdu nešťastní. Rádi se učí a nedělá jim problém ani chránit pozemek. Jedná se o jedno z nejchytřejších plemen, proto je velmi snadné jej vycvičit přesně dle vašich představ. Nicméně mějte se na pozoru. Příliš volná ruka by se mohla zvrtnout a pes by si mohl rychle začít dělat to, co chce.

Další velmi oblíbeným plemenem jsou labradoři. A jací jsou? Věřte nám, že úplně zlatí. Pokud hledáte psa k dětem, lepší rasu zcela určitě nenajdete. Labradoři milují děti, pohyb a dlouhé vycházky. Můžete je mít jak doma, tak na zahradě. Šťastní budou v obou případech.

Doporučené články