Horská turistika je v České republice velmi populární


Lidé tráví dovolenou velice různorodě, někomu vyhovuje pobyt u moře, jiní dávají přednost cykloturistice a mezi námi jsou i tací, co rádi překonávají horské svahy a stoupají na jejich vrcholy. Nelze jednoznačně tvrdit, co je lepší, každý způsob má něco jedinečného, co vás dokáže obohatit, a tak chcete-li prožít opravdu bohatý život, vyzkoušejte více možností.

Vysoké Tatry

Doporučit vám můžeme i vysokohorskou turistiku, ať už zamíříte k nejvyšším horám Evropy, anebo se uskromníte a pro začátek si dopřejete nižší terén. Není však nikde psáno, že čím nižší svah, tím méně zážitků, někdy to bývá dokonce naopak.

Vybírejte pečlivě a zodpovědně, kam se vypravíte

Česká republika – v naší zemi žádnou nejvyšší horu Evropy neobjevíte, ale to v zásadě nevadí. Klidně můžete zamířit k té nejvyšší v Krkonoších s názvem Sněžka. Doporučujeme pěší výstup na vrchol a následně sestup k Úpskému rašeliništi, Luční boudě, Výrovce, Richtrovým boudám a Zelenému Dolu. Tuto trasu můžete absolvovat i v zimě na běžkách.

Štrbské Pleso

Slovensko – Slovensko je hornatá země, pro milovníky hor jako stvořená. Pro pěší turistiku jsou vhodné Nízké Tatry, Slovenské Rudohoří, Strážovské vrchy, Malá a Velká Fatra, Štiavnické vrchy a samozřejmě i Vysoké Tatry. I ve Vysokých Tatrách jsou k dispozici trasy pro začátečníky a rodiny s dětmi, ať už si vyberete za výchozí místo Tatranskou Lomnici, Štrbské Pleso anebo Starý Smokovec. Za slunečného počasí jsou tu nádherné výhledy do ploché krajiny údolí řeky Váh, vůči níž horské svahy výrazně kontrastují.

Rakousko a Švýcarsko – do Alp byste měli vyrážet až poté, co máte natrénováno z nižších svahů, protože zde bývají náročnější trasy, jak pro pěší turistiku, tak i pro lyžaře. Každopádně výhodou alpských svahů je fakt, že jsou relativně blízko, a poměrně snadno dostupné. Nepotřebujete absolvovat leteckou přepravu a do Rakouska a Švýcarska se můžete vypravit i autem.

Doporučené články