Jak vybrat sedací vak


Jak vybrat sedací vak

Možná jste v poslední době vy nebo vaše děti zatoužili po velmi módním a přitom praktickém sedacím vaku. Široká nabídka produktu dnes nabízí vaky a pytle různých tvarů i velikostí, liší se také výplní a materiálem. Jsou to velice estetické a moderní kousky, které se hodí do každého interiéru. Navíc poskytují možnost příjemného odpočinku a relaxace. Čím se od sebe sedací pytle liší a z jaké nabídky můžeme vybírat?

pytel

Velikosti a tvary

Při výběru velikosti může často dojít k mírné mystifikaci, pokud se budete orientovat podle rozměrů. Sedací vaky jsou totiž velmi přizpůsobivé a po dosednutí na ně obvykle získají na šířce a naopak ubudou na výšce. Proto je lepší se orientovat pomocí objemu v litrech. Dobrá velikost pro dospělou osobu je asi 220 – 350 l. Pokud vybíráte sedací pytel pro děti, pak bude určitě stačit i objem menší. Co se tvaru týče, můžeme vybírat ze sedacích vaků, které mívají tvar klasických polštářů nebo mohou být i kulaté jako míče. Další jsou sedací vaky – křesla. Lze je do značné míry tvarovat, i když obvykle méně, než předešlé vaky. Křesla ocení spíše dospělí, než děti.

vak

Materiály

Existuje několik druhů materiálů, z kterých jsou vaky vyrobeny. Prvním z nich je eko kůže. Jedná se velice příjemný materiál na dotek, který se skvěle hodí do interiérů. Umožňuje jednoduché čištění mokrým hadříkem a mýdlem. Ideální do prostředí, kde hrozí možnost většího zašpinění. Dále se sedací vaky vyrábí z nylonu. Je to odolnější materiál, který může být použit i do exteriéru. Povrch působí dojmem, že je pogumovaný. Není tak příjemný na dotyk jako eko kůže. Dalšími možnostmi jsou polyester a plyš. Oba materiály jsou trochu náročnější na čištění, ale zato nabízí velmi komfortní posezení. V horkém létě jsou rozhodně příjemnější než eko kůže. Obvykle jsou vaky vyplněny drobnými kuličkami, které se uvnitř volně pohybují a díky nim se vaky tvarují.

Doporučené články