Jak začít s během


Jak začít s během

Jaký sport začít provozovat a hlavně jak vydržet a věnovat se mu pravidelně? Taky vás napadá taková otázka? V poslední době se velice oblíbeným sportem stává běh. Na tento sport není potřeba žádné extra speciální vybavení, provozuje se v přírodě, můžete vyběhnout prakticky kdykoli a samozřejmě je prospěšný pro zdraví a celkovou tělesnou kondici. Navíc je možné jej provozovat i s kočárkem, což je jistě jedním z důvodů, proč je tak oblíbený u maminek na mateřské či rodičovské dovolené. Navíc dnes se již dají do chytrých telefonů stáhnout různé aplikace, které měří uběhnutou vzdálenost. Můžete tak snadno soutěžit mezi svými kamarády, kdo uběhl nejvíce.

muz

Základní vybavení

Přeci jen nějaké základní vybavení potřebuje každý, i příležitostný běžec. Základem je jistě pohodlná běžecká obuv. Měla by být měkká, prodyšná a lehká. V obchodech se nabízí široký sortiment od základních bot až po obuv pro opravdu profesionální využití. Co ale jistě ocení každý, ať už příležitostný či pravidelný běžec, jsou ponožky Craft. Dobře odvádějí pot a minimalizují možnost vzniku puchýřů. Pokud se rozhodnete běhat i v chladném či větrném počasí, pak jistě oceníte i podkolenky. Díky nim zůstanou svaly na nohách v teple a vy nepocítíte následky svého sportovního nadšení ještě několik dní potom.

zena

Bolavé nafouklé lýtko opravdu není nijak příjemná záležitost. Dále budete potřebovat nějaké funkční kalhoty či legíny, a také tričko. Moderní materiály dobře odvádí pot, což oceníte při jakého sportovní aktivitě. U funkčního prádla se vyplatí dodržovat zásady prvních, druhých a vnějších vrstev. Každá má své vlastnosti a svůj způsob použití. Nakonec nezapomeňte na nějakou lehčí běžeckou bundu, která vás nebude omezovat v pohybu, ale přitom vás ochrání před větrem či menším deštěm. V zimním období nezapomeňte také třeba na čepici či rukavice.

Doporučené články