Nákupy v Polsku


Vysoké ceny jídla a spotřebního zboží nahnaly statisíce Čechů na nákupy za hranice. Nejčastěji jezdíme do Polska, kde jsou ceny za některé produkty dokonce i poloviční. Nakupovat sem jezdí lidé hlavně jídlo, protože bez něj se neobejde nikdo. Když můžete nákupem v Polsku ušetřit i tisíce měsíčně, vyplatí se vám sem jet i ze vzdálenějších měst.

obchod a účet

Lidé se na internetu, a především na sociálních sítích svěřují, co nakoupili v Polsku za jaké ceny. Polsko v nákupech vychází dlouhodobě jako vítěz a jezdíme sem nakupovat desítky let. Dávno neplatí, že kvalita tamějších výrobků je na nízké úrovni, naopak bude najdeme mnoho výrobků z oblasti potravin i spotřebního zboží, které má stejnou a dokonce i často vyšší kvalitu.

Proč nakupovat tady za násobně vyšší ceny, když můžete nakoupit o pár kilometrů dál a ušetřit tisíce měsíčně? Řada lidí sem jezdí nakupovat potraviny na celý měsíc, a na velkém nákupu je možné ušetřit i deset tisíc. Záleží samozřejmě na tom, jaké výrobky kupujete, ale při běžném nákupu základních věcí je rozdíl v cenách opravdu citelný. To samé plate u spotřebního zboží. Na sociálních sítích jsou stránky a skupiny věnované přímo tomuto tématu, a můžete se tu dočíst, že například nábytek ze švédského řetězce je zde také levnější o tisíce. Proč je tomu tak se snaží vysvětlit i běžní občané, a politici tento jev zdůvodňují tím, že Polsko je větší a má vyšší kupní sílu.

regály v obchodě

Chystáte se do Polska na nákupy a chcete ušetřit peníze? Určitě věnujte pozornost pojištění. Kvalitní cestovní pojištění vám výlet nijak zvlášť neprodraží, ale může vám uhradit případně léčebné výlohy. Dopravní nehody a další nepříjemnosti vás mohou potkat právě i na nákupech, a bez pojištění není dobré za hranice vůbec vyrážet, a to ani na pár hodin. Zákon schválnosti funguje vždycky a všude, proto se před odjezdem dobře pojistěte.

Doporučené články