Sportovní je bezva věc. Nás koníček, způsob odreagování, určité relaxace a hlavně udržení svého těla i mysli ve zdravé kondici. Každý má v oblibě jiný druh sportu. Většinou jsou to ty klasické jako je fotbal, hokej, volejbal nebo třeba plavání. Přemýšleli jste už ale někdy o sportech, které nejsou tak známé a obvyklé? Jsou něčím zvláštní a výjimečné? Slyšeli jste už o sportu s názvem Pole dance? Ne? Tak si pojďme sdělit pár informací, ať jste v obraze. 

žena na tyči

Pole dance je takzvaný tanec na tyči. Jde o moderní tanečně – sportovní disciplínu. Je to spojení tance, gymnastiky a akrobacie. Tento sportovní tanec je vykonáván na vertikální tyči i mimo ni. Elegantně svůdné taneční prvky a choreografie. Zábava spojená s posilováním. Není to ale jen tak jednoduché. Člověk musí hodně trénovat, protože při této aktivitě je třeba vyvinout velkou fyzickou sílu. Pole dance lze zařadit do oblasti fitness. Docílíte zpevnění celého těla. Hlavně břišní svaly a svaly v horní části těla. Ale jistě vyrýsujete také boky, stehna a Vaše pozadí. Této fyzické aktivitě se věnují zejména ženy. Ale ani muži zde nejsou výjimkou a také děti v pole dance vidí zálibu. Věnovat se mu mohou už od 6 let. Začít se ale musí pozvolna. Důkladně, ale nepřepálit to. Tělo si musí nejprve na tento druh pohybu postupně zvyknout. Zaujal Vás tento kreativní sportovní tanec? Pole dance lze vykonávat rekreačně nebo závodně. 

ženy cvičí

Přihlásit se můžete do různých kurzů, kde tuto sportovní aktivitu mají v nabídce a začít se učit a zdokonalovat v tomto tanci. Nutno podotknout, že na soutěžní úrovni jsou pak na sportovce kladeny velmi vysoké nároky v podobě flexibility, fyzické síly, přesnost provedení tanečních prvků a podobně. To znamená, kdo chce stoupat výš, musí na sobě pořádně zapracovat! Pole dance není jen sport. Je to účinná metoda k získání vnitřní síly a pocitu svobody. Má spoustu skrytých stránek. Ale kdo nezkusí, ten nezjistí.