Byznys

Správně umístěné světlo může ovlivnit naší náladu

Správně umístěné světlo může ovlivnit naší náladu

Nemusíme být zkušenými designéry, abychom věděli, že osvětlení je esenciální součástí každého pokoje. Světlo pokoje dokreslí, dá mu potřebný šmrnc a kouzlo celého pokoje jaksi podtrhne.

Světlo je alfou a omegou pro to jakým způsobem budeme pokoj vnímat. Ať jsme si to schopni připustit nebo ne, špatné rozvržení světla dokáže ovlivnit i naší náladu. Proto je nezbytné společně s výběrem toho správného stropního osvětlení přemýšlet i nad rozvržením zbylého nábytku, který bude světlo z lustru v obývacím pokoji odrážet.

living room cielin

Světlo je mocná věc. Správné světlo zvedne náladu, povzbudí produktivitu a motivuje nás. Doma světlo oživuje maličkosti – naše ranní rutiny nebo chvíle strávené s přáteli. Proto bychom neměli zapomínat na výběr kvalitního lustru do obývacího pokoje. V obývacím pokoji bychom měli jako první začít s umístěním lustru přibližně do centra místnosti. Poté se musíme podívat, jaký efekt toto světlo vytváří, zda, jaké a kde je potřeba další osvětlení, aby místnost působila co nejvíce pozitivně a přívětivě. Obývací pokoj je jedno z nejdůležitějších míst v domě, či bytě. Je to přesně to místo, kde probíhají nejdůležitější mezilidské interakce, ať už s rodinou, s přáteli, nebo i s důležitými návštěvami. Pokud si svým výběrem nejsme jistí, neměli bychom se obávat obrátit se na odborníka. Ten nám bude schopný nejlépe poradit jakým směrem se ubrat, jaké osvětlení zvolit a kam přesně ho umístit, aby korespondovalo se zbytkem místnosti a jeho vybavením.

living room

Většina designérů se shodne na tom, že v místnosti by zdroje světla měly být diverzifikované, což znamená, alespoň dvě. V obývacím pokoji můžete přemýšlet o kombinaci lustru společně se stojací lampou, která bude hned vedle pohodlného gauče, které si rozsvítíte když si budete chtít přečíst noviny. Každá místnost by měla mít kombinaci osvětlení, včetně stropních, nástěnných a bodových.

Rate this post